Kaffewelwet 16.03.2016 14:11
transylvanie/rumunsko 

Zdravím, máte někdo nějakou zkušenost s cestou do Transylvánie ? Jakékoliv postřehy, tipy, na co si dát pozor? A jinak máte někdo zkušenost cestováním autem a se psem, nebo celkově se psem? Pas nemáme.
Řeší to někde někdo ? Co je třeba si zařídit aby bylo vše v pořádku ?

Neregistrovaný uživatel
11.05.2016 21:15 46.135.245.***
Re: transylvanie/rumunsko 

Cestování se psem je stejné skoro po celé Evropě. Musí být mezinárodní pas, platné očkování, čipování a v autě musí být pes v přepravce nebo musí mít "kurty". Loni jsme projeli třináct evropských zemí a jedině na přechodu BH - CH chtěli pas psů, ale určitě bych se na to nespoléhal. Také jsme projeli skoro celé Rumunsko a vše bylo OK. Při cestování autem po Rumunsku musí být člověk opatrný. Pokud vyjedete mimo hlavní tahy tak jsou silnice v horším stavu a musí se dávat pozor na volně pobíhající psy a domácí zvířata. Určitě stojí za to navštívit české vesnice v Banátu, pravý "Drákulův" hrad Poienari a i ten komerční v Brašově. Co se týče bezpečnosti tak jsme za celou cestu nezaznamenali jediný problém.

Neregistrovaný uživatel
30.07.2017 21:38 85.207.13.***
Re: transylvanie/rumunsko 

Po Rumunsku jsem už něco najel, protože jsme do Bulharska jeli už asi 40x, Transfagaraš jsem jel 2x, je to nádhera a proto tam letos pojedu znovu (jezdím s obytným autem).2x jsme jeli i přes Transalpinu, i tam jeto super, ale víc se nám líbí Transfagaraš. Jezdíme se dvěma hafany, takže i v téhle oblasti máme bohaté zkušenosti.V každém případě je nutný petpas + vystaví ho veterinář + platné očkování proti vzteklině .Na stránkách st.veterinární správy určitě budou informace o event. nutnosti čipování (dnes už v řadě zemí tetování nestačí !!!!!!) - my máme oba hafany očipované, takže nulový problém.
Rozhodně bych neriskoval cestu bez petpasu, protože by se klidně mohlo stát, že Vás prostě do některé země nepustí !
Jinak tatam jsou doby, kdy kolem rumunských silnic postávaly žebrající děti a rumunské silnice se podobaly tankodromu - osobně Rumunsko považuji za téměř absolutně bezpečné, takže jsem přesvědčen, že se není čeho obávat

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@