A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Rumunsko - Diskuze

Původní dotaz

Rumunské pobřeží Černého moře

13.06.2009 18:49:50 | tomas.sandlover
tomas.sandlover
Dobrý den, zatím to neplánuju, ale jen se chci zeptat, zda jste někdo byl v posledních letech v Rumunsku u moře?

Kamarádky chválí lokalitu, která se jmenuje Vama Veche a koná se tam rockový festival, na kterém byly.

Vygooglil jsem si taky, že největší rumunská destinace je Mamaia.

Osobně mi připadá zajímavá také destinace Costinesti.

A prarodiče jezdili do Eforie a Mangalie.

Nebo znáte ještě nějakou dobrou destinaci?

Jde mi z toho hlava kolem. Uvítal bych něco ve stylu Ibizy, nebo alespoň poloibizy.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
happyhobby
17.04.2012 23:03 90.182.88.***
Re: rumunské pobřeží  

nevím, co udělat proti strachu ,ALE :
přes Rumunsko jezdím asi od r. 1987, dříve mnohokrát 2x za léto (přelom VI/VII a podruhé přelom VIII/IX), takže odhaduji cca 100 x !!!!!
Kdysi trochu problém s dětičkama (žebrání) to už úplně vymizelo.
Občas s policií (hlavně hlídali předjíždění na zákazu a bezp. pasy, občas radar, TEĎ hlavně rychlost,ale protijedoucí problikávají, jakmile se poliši na silnici objeví.Když tě odlapí,chce to klid a popovídat si, pak je to za pár piv nebo pár EUR.A hlavně : nenechat se oblbnout, t.zn. chce to vidět údaj z radaru !!!
Jednou (už dávno) jsem měl "problém" na celnici ,protože celňák chtěl úplatek,ale když jsem zachoval klid,tak to vzdal.
A TO JSOU VŠECHNY MÉ PROBLÉMY PŘI CESTĚ PŘES RUMUNSKO ZA POSLEDNÍCH 25 LET !!!!!

Tak šťastnou cestu !!!

happpyhobby
15.04.2012 12:42 89.190.63.***

moc ti děkuji za informace jestě bych se chtěl zeptat jak s bezpečností v RO prý se to tam hodně zlepšilo, ale přítelkyně má strach.......

happyhobby
05.04.2012 19:17 90.182.88.***

ještě dodatek : doporučuji trasu Szeged - Arad (obchvat) - Deva (asi nejhorší úsek-dlouhé, velký provoz,hodně vesnic a zatáček) - Sibiu - SMĚR Brasov (to je zase nejpěknější úsek, s možností odbočit na Transfagarašskou magistrálu- což VŘELE DOPORUČUJI !! , je to silnice DN 7C a vyjede se v Pitesti, odtud po dálnici A 1 do Bucuresti a pak podle cíle, ale doporučuji směr Constanta po A 2.Obchvat Bukurešti nedoporučuji, je to tankodrom, takže i v průběhu dne lze jet centrem: z A 1 stále rovně až k botanické zahradě, tady VPRAVO podle kanálu Splaiul Independientii a to Vás vyvede až za Bukurešť, na konci je vlevo vidět výjezd na A2 a je vymalováno.
Další trasa je na Brasov - Pitesti (odtud čtyřproudovka až do Bucuresti,sice velký provoz,ale jede to svižně) ale Transfagaraš STOJÍ ZA TO (přejíždí se v tunelu v cca 2.000 m.n.m., prostě SUPER !!!!

happyhobby
05.04.2012 19:02 90.182.88.***

pro Davida :jet se to nonstop dá, ale NEDOPORUČUJI. Maďarsko je únavné, využití dálnice nezbytností.Nepodcenit dálniční poplatek,Maďaři to kontrolují přes satelity a pak to je drahé.Virtuální známku je dobré koupit až na území Maďarska, (čerpadla,nebo maď.firmy -na Slovensku je kupa vykuků, kteří předražují až o 50%)Budete-li přecházet v Bratislavě,tak cca 300m na celnicí je na pravé straně slušný stánek (v r.2011 stála 4 denní známka 1.600 HUF, bylo možné platit i kartou). Do RO lze přejet v řadě míst, viněta opět nutná-kontroluje to policie !!!!. Bez jakýchkoliv problémů lze vjet do RO a přespat v řadě velmi dobře vybavených penzionů na trase (20EUR/ 2 lůžk.pokoj).Kromě neděle a svátků je potřeba počítat s obrovským provozem kamionů,Rumuni, Bulhaři, Turci a je to maso.Na druhé straně dost kvalitní silnice, v řadě míst 2 pruhy proti kopci,takže žádní zásadní zdržování.Já tedy přes RO jezdím do Bulharska, a průjezd Rumunskem lze zvládnout za 12 hodin poměrně pohodové jízdy (je to 700 km od hranice k hranici).V RO jsem na pobřeží už dávno nezůstával, ale při průjezdu v malých i velkých destinacích viděl spoustu lidí u silnice (tabule CAMERA, nebo mávají klíči), takže jsem na 100% přesvědčen,že lze dobré ubytování za dobrý peníz bez problémů nalézt- já bych tedy žádnou cestovku ani nic podobného nepoužil,jsou to zbytečné výdaje.
Tak šťastnou cestu !!!!

david
28.03.2012 15:55 89.190.63.***

ahoj všichni, v létě plánuju dovolenou autem k moři do RO a chtěl bych se zeptat zda je to sjízdné non-stop a kolik hodin jste to jeli...... jestli není problém s ubytováním, když pojedeme na pas-blind, ceny ubytování atd....... a další užitečné informace předem děkuju

• Anonym (2)
cordobka 27.03.2012 11:35
dotaz  

Může mi někdo napsat, pokud byl v Rumunsku na blind u pobřeží. Vama Veche, Mangália a tímto směrem, kolik platil za osobu na den při na místě dojednaném ubytování např. v normálním rodinném penzionu. Našel jsem pár hotelů a větších penzionů a třeba s Bulharskem je to nesrovnatelně dražší. Je ale fakt, že vesměs jsou to informace podle stránek staršího data aktualizací stránek. Poradí někdo znalý?

rostik15 17.03.2012 23:53
pláž  

chci se zeptat na nejaký dobrý hotel ale nevm kam jet prosim poradte kam do rumunska do jaké oblasti dekuju :-)

Francisc
28.01.2012 10:13 85.162.200.***
Eforie Nord  

Osobně nerad jezdím v létě k móři, ale dítěti a ženě se to líbí, takže jsem se "obětoval". V roce 2010 jsme dovolenou strávili v Efofii Nord v hotelu Astoria (koupeno od tour operátora Dertour, neplést prosím tuto seriózní a obrovskou instituci s tehdy již zkrachovalou a vcelku bezvýznamnou CK Detur). Musím říci, že pobyt byl fakt dobrý. Pěkné ubytování, solidní jídlo (plná penze formou švédských stolů i na oběd a na večeři). Hotelová pláž byla sice trochu dál (cca. 400 až 500m, protože je společná s hotelem Europa, který má stejného majitele jako Astoria), ale jinak jedna z nejlepších pláží v Eforii. Zajímavé jsou bahení lázně u solného jezera Techirghiol (jsou hned za nádražím). Pokud to chcete jen vyzkoušet, tak zajímavou vychytávkou je, že na jednu vstupenku to mohou zkusit dva lidé, Vstupenka platí na 2 vstupy, jeden ráno a jeden po obědě a je přenosná. Marně přemýšlím na co bych si tady postěžoval. Oblíbený terč stížností totiž delegáty Dertour vůbec nemá. Taky k čemu by to bylo, že? Na to abych v recepci hotelu předložil voucher přeci nepotřebuji draze placeného zprostředkovatele. S dopravou jsme taky neměli žádný problém. Já dávám přednost pravidelné veřejné dopravě a kupuji si jízdenky přímo od příslušných přepravců. A cena? Mám ten dojem, že jsem 10 dní pobytu s PP pořídil asi za 17.500,- za dospělou osobu (dítě zdarma, tehdy mu bylo 4 a 1/2 roku) včetně dopravy (noční část cesty v lůžkovém vozem v pohodlné kategorii double). Pro zajímavost uvedu podrobnější strukturu nákladů (vše za osobu a za pobyt): cca. 7.000,- ubytování, cc. 5.500,- stravování a cca. 5.000,- doprava.

• Anonym (1)
Miloš
15.11.2011 15:37 90.182.167.***
Re: Costinesti  

Pokud se chceš více jak dobře ubytovat v Nadlaku, tak jedno doporučení mám. Nevím sice jak se ten hotel jmenuje, ale je to první velký hotel po pravé straně když přijedeš směrem od maďarských hranic. Z venku sice nevypadá nejlépe, ale pokoje jsou po rekonstrukci a konkrétně koupelna je opravdu nádherná, krásné obložení a hlavně velká vana!!! Co se týče ostatního interieru, tak určitě potěší chlazení na pokoji! Tímto hotelem určitě nic nezkazíš :-)

Milošek
08.11.2011 11:39 89.203.199.***
Re: Costinesti  

Milošku,mohl bys mi prosím poradit nějaký pěkný penzionek v Nadlaku?
Jedná se mi hlavně o přepychovou koupelnu.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu