A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Rumunsko - Diskuze

Původní dotaz

Rumunské pobřeží Černého moře

13.06.2009 19:49:50 | tomas.sandlover
tomas.sandlover
Dobrý den, zatím to neplánuju, ale jen se chci zeptat, zda jste někdo byl v posledních letech v Rumunsku u moře?

Kamarádky chválí lokalitu, která se jmenuje Vama Veche a koná se tam rockový festival, na kterém byly.

Vygooglil jsem si taky, že největší rumunská destinace je Mamaia.

Osobně mi připadá zajímavá také destinace Costinesti.

A prarodiče jezdili do Eforie a Mangalie.

Nebo znáte ještě nějakou dobrou destinaci?

Jde mi z toho hlava kolem. Uvítal bych něco ve stylu Ibizy, nebo alespoň poloibizy.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Sabudko 18.02.2013 12:14
Re: Rumunské pobřeží Černého moře  

Dobrý den.
Můžete mi sdělit cestovku s kterou jste jeli ,já jsem nenašel žádnou která dělá pobyty s dopravou k moři.můj email sabudkovi@seznam.cz.Děkuji.Petr. ;-)

• Anonym (8)
  • Anonym (1)
silver
17.02.2013 15:32 93.132.44.***

Taky planujeme na tento rok podobnou cestu , kdyby nekdo mohl podat informace bylo by to super.

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
Jarda
21.01.2013 11:18 90.182.101.***

Zdravím, letos bychom chtěli zkusit cestou do Bulharska i Rumunsko. Pokud mohu požádat, uvítal bych info o cenách ubytování, pokud je možno a rovněž o poplatcích za Dunaj, ceny jídla atd. Zatím Děkuji Jarda

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
pitlaska@seznam.cz
18.12.2012 18:49 37.188.237.***
Rumunsko  

Ahoj my jezdíme každý rok do Bulharska,chtěli bychom zkusit Rumunské pláže,jídlo a pití Děkuji
:-)

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Steve
14.11.2012 22:16 176.12.115.***

U moře v Rumunsku jsem byl minulý rok, konkrétně právě v Mamaie. Je to hezké letovisko, čisté moře a parádní komfort na hotelu. Čisté, uklizené pokoje. Rumunská kuchyně má zajímavé chutě a rozhodně si pochutnáte.

Jet můžete buďto sami a nebo s cestovkou. Já radši využil cestovku, protože se jede přes celé Rumunsko a vzhledem k tomu, že neumím rumunsky, tak jsem nechtěl nic riskovat. Využil jsem služeb menší cestovky zaměřené na dovolenou v Rumunsku. Parádní zájezd k moři a na zpáteční cestě ještě 2 denní zastávka na horách a u Drákula >:) Majitel cestovky mluví rumunsky, takže rychle vyřídí jakoukoliv nejasnost. Mají web na http://www.dovolenavrumunsku.cz/

• Anonym (1)
  • Anonym (47)
happyhobby
09.10.2012 21:32 90.182.88.***

Zdravím všechny, jak jsem slíbil, píši (i když se zpožděním.... omlouvám se)
Trasa směr Bulharsko: Szeged-Cenad-Temešvár-Lugoj-Deva : pohodička poměrně malý provoz, který se s blázincem na trase Arad-Deva nedá vůbec srovnat.
Dál do Hunedoary (moc pěkný hrad Corvin,ale uvniř minimum exponátů) a dál do Sebesu a prohlídka skalních útvarů Ripa Rosie Moc pěkné, dost náročné na vyhledání i na pohyb na místě (střecha světa), odtud po 67C směr Transalpina.
Bohužel, silnice v rekonstrukci, po cca 50m překop, celé v délce asi 30 km, (DĚS!!!) Proto pro příště zřejmě zkusíme trasu Hunedoara-Petrosani - jezero Vidra...Špatná silnice až k přehradě OASA, pak už pohoda.Kousek dál na lesním tábořišti tábořímeme, klídek, nádherný vzduch, táboráček,ráno kosa 14 stupnů a řev ptáků.

Od křižovatky k jezeru Vidra "TO ZAČÍNÁ "!!!!!!! Úžasná trasa, sice oficiálně ještě nedokončená a tudíž jako by uzavřená, ale jezdí se tam ostošet !!!Měli jsme štěstí na počasí, teplo,trochu větrno, ale nebe-modroplech, takže fantastická panoramata.Napráskali jsme asi 100 fotek a teď nad nimi doma slintáme....
Dostáváme se do výšky cca 2.200 m.n.m., strávili jsme tam celý den.Byla sobota, spousta Rumunů,ale pohoda obrovská, spousta jich tak má piknik,uvažovali jsme i o přespání,ale trochu nás ruší představa noční zimy v kombinaci s větrem,proto jedeme dál.
Transalpinu VŘELE DOPORUČUJI, je to něco FANTASTICKÉHO !!!Tak jako super cesta nahoru, super i sjezd až do městečka Novaci.Transfagaraš je taky nádhera, těžko hodnoptit co je lepší, obě trasy stojí za projetí.Příští rok to znovu zkusíme,tentokrát obojí !!!

Další zastávka v Baile Govora - moc pěkné.Pokračování na Rimnicu Vilcea a dál na Pitesti - Bucuresti, tady zkouška použití jižní části obchvatu, ale opět BĚS, takže napříště buď severní obchvat (viz cesta zpět)a nebo lépe centrem!!!!Z Bukurešti po A2 -Cerna Voda a po nové dálnici (ještě ne úplně dokončené-POZOR: tady úplně chybí možnost tankovat !!!!) až k Agigea a dále směr Vama Veche a Bulharsko
Zpátky stejně do Bukurešti tady zkouška po severním obchvatu- ten je podstatně lepší než jižní,místy i čtyřproudovka,ale najedete spoustu kilometrů navíc oproti jízdě centrem,takže neušetříte asi ani moc času...) Dál po A1 do Pitesti ,odtud nová trasa směr Craiova - jeli jsme to neděli odpoledne, šílený provoz v protisměru,ale jen osobní auta, takže velmi svižná jízda.Dál na Drobeta-Turnu Severin , pak do Baile Herculane (původní informacve výborné, ale lázně k něčemu vypadaly asi před 100 lety, takže zklamání) dál až do Lugoje moc dobrá trasa, bezva silnice a i v pondělí slabý provoz. zato trasa Lugoj-Timisoara šílenství, spousta kamionů v obou směrech prakticky bez možnosti předjíždění ,takže nějakých 50km déle než 1 hodinu (!!!) Na Cenad už zase klídek, celnice bez kontrol.
Jediné nepříjemnosti :
a)cena PHM, informace z ÚAMK byly úplně mimo, přestože byly "aktuální" a to jak v Rumunsku, tak i v Bulharsku.Jestli to takhle bude pokračovat, tak brzy budeme všichni jezdit na kolech....
b) problém s plat.kartou (VISA) od Reiffeisenbank- několikrát se mi stalo zamítnutí platby, zablokovaný PIN a podobné nesmysly,i když karta i účet jsou OK.Tyhle problémy mne potkaly pouze v Rumunsku (a na jaře v Bosně, jinak po celé Evropě bez problémů

Tak to je vše, kdyby někdo chtěl nějaké informace, rád poskytnu. :-P

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
happyhobby
29.07.2012 21:56 90.182.88.***
Re: Transalpina  

Díky za obsáhlé informace, už jsme rozhodnuti : Szeged-Cenad-Temešvár-Lugoj-Deva-Sebes-Transalpina- Rimnicu Valcea....
Když pro nic jiného, tak ať mohu posoudit jednotlivé názory na tuhle trasu.
Až se vrátíme (což bude tak kolem 20.září), něco tu napíšu......

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
29.07.2012 19:33 88.101.249.***

Dolní část je myšleno ze strany od Sebeše v zalesněných údolích až do výše, kde lesy končí. Projet se dá ale v pohodě. Většinou se opravují mosty nad různými potoky. Pokud nebudete mít pěkné počasí, nedoporučujeme jet. Jinak do BG už jsme jeli asi 100x a víme co obnáší trasa Arad-Deva a taky jak se jede přes Faget. To, že se tam nedá vyhnout kamionu je blábol,(stejně tam moc nejezdí), běžně tam jezdíme 120, protože tam je prázdno, není tam policie. Tam, kde to je rozbité holt zpomalíme.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
cordobka 29.07.2012 15:23

Já jsem jel špatně cestu Mako Cermat neznám, ale dojeli jsme z Aradu do Temešváru po té nové dálnici a pak na Lugoj a Faget až na hlavní Deva Sibiu. popisuji cestu kolem Faget, kde je to chvílemi rozbité dost a chvílemi ještě více. navíc hodně úzké, nejezdí tam moc kamionů, ale pokud ho v těch zatáčkách potkáte je problém se vyhnout při rychlosti jakou kamiony jezdí.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
happyhobby
28.07.2012 19:29 90.182.88.***

Protože tuhle trasu vůbec neznám, ještě dotaz : co je to horní část a co dolní , tedy -odkud alespoň přibližně kam....
My jsme loni jeli přes Fagaraš od Pitesti,část byla taky rozbitá,hlavně než jsme dojeli k přehradě, ale taky tam na mnoha místech silnici opravovali,Ale tentokrát zážitek za to všechno stál, už předtím jsme tam několikrát jeli,ale vždycky špatné počasí ....

A jak už jsem napsal - na Transalpinu se moc těšíme.....

• Anonym (2)
  • Anonym (46)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu