A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Rumunsko - Diskuze

Původní dotaz

Rumunské pobřeží Černého moře

13.06.2009 19:49:50 | tomas.sandlover
tomas.sandlover
Dobrý den, zatím to neplánuju, ale jen se chci zeptat, zda jste někdo byl v posledních letech v Rumunsku u moře?

Kamarádky chválí lokalitu, která se jmenuje Vama Veche a koná se tam rockový festival, na kterém byly.

Vygooglil jsem si taky, že největší rumunská destinace je Mamaia.

Osobně mi připadá zajímavá také destinace Costinesti.

A prarodiče jezdili do Eforie a Mangalie.

Nebo znáte ještě nějakou dobrou destinaci?

Jde mi z toho hlava kolem. Uvítal bych něco ve stylu Ibizy, nebo alespoň poloibizy.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
cordobka 04.02.2011 21:30
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: prosba o rady  

a prozradíš mi jak daleko od města nebo od nějakých ubytovacích penzionu je to na pěšky nebo spíše na cestu autem , jak je to s bezpečností auta a věcí třeba na dece atd ?,

omar2
04.02.2011 07:24 213.155.32.***
RE: RE: RE: RE: RE: RE: prosba o rady  

Ve Vama veche jsou učitě. :-P

cordobka 03.02.2011 18:58
RE: RE: RE: RE: RE: prosba o rady  

nekde jsme vyčetli že je tam všude dost nudistických pláží myslím Vama veche 2 mai mangalia a okolí potvrdíš mi to nebo vyvrátíš ,?,

omar2
02.02.2011 22:22 213.155.32.***
RE: RE: RE: RE: prosba o rady  

Vstřícnost je.Však jim vezeš peníze a oni si toho váží.Fotky v jídeláku jsem neviděl ale vždy to dopadlo dobře.po týdnu si i můj syn objednával v rumunštině.Cena ubytování je opravdu podobná jako v BG ,Na ty ceny co jsou na netu nekoukej,vždycky se domluvíš.My jsme tam platili myslím 20€ za 3 lidi.Dokonce loni jsem byl v RO a platil jsem o něco míň jak v roce 2009.Ale absolutně bych neměl problém tam jet bez nějaký rezervace.Tento penzion co jsem psal tak poměrně hodně ubytovává turisty z Bukurešti na víkend.pokud uděláš objednávku na 3 týdny tak bude cena jistě jiná.

cordobka 01.02.2011 12:10
RE: RE: RE: prosba o rady  

anglicky umí trochu muj syn , takže se musím zeptat spíše na vstřícnost k turistům tedy čechům jestli jsou ochotni se domlouvat rukama nohama a nebo jsou třeba k čechům a povšechně k lidem se kterými nenajdou společnou řeč spíše rezervovaní a nekomutikativní ?? Jsou v Jidelních listcích fotky jídel ,?,

cordobka 01.02.2011 11:56
RE: RE: prosba o rady  

tak koukám na tucenu ubytování my platili v levech tři liddé to co je tady psano v eurech což je přesná polovina , navíc tady se mluví o dvou lidech my byli tři . je to ale cena asi roku 2006 kdy ty stránky vznikly . Jestliže říkáš že ceny jsou podobné třeba v potravinách jako v bulharsku tak mně zarazila ta disproporce ceny ubytka . . My toho k životu moc nepotřebujeme , Klid , ubytovaní jednoho pokojíčku o třech postelích , koupelničku , wc , parkoviště na auto a nudistickou pláž a poblíž nějakou restauraci .. Napsal bych někam na vzkazy ale nejsi tu registrovan podle barvy :-)

omar2
30.01.2011 17:19 213.155.32.***
RE: prosba o rady  

RO je podobný jako BG.Ubytování bez pproblému seženeš.Akorát je trochu problém v noci něcom sehnat.Přez den toho je hodně.
Ceny jsou jako v BG hodně podobný.Rumunština je pro čecha nepochopitelná je to podobný spíš do Italštiny.Se starší generací se domluvíš rusky s ml.anglisky.
Já jsem byl tady:
http://rumunsko.blog.cz/
max.spokojenost,domácí má kiosek ve Vama veche -super vesnice asi 2 km od penzionu.Pivo na pláři za 18kaček a ostatní v podobných cenách.
Jídlo taky za super cenu.Od 36 kč nahoru.
Jel bych znovu.Snad někdy brzo vyrazím.Jezdím do RO každý rok do Banátu a je to tam taky super.Vracíš se do první republiky.
Pokud budeš mít nějaký dotazy napiš ,rád odpovím.

J

cordobka 29.01.2011 10:00
prosba o rady  

Přeji hezký den všem chtěl bych se zeptat znalých na pár otázek kolem pobřeží černého Moře . Mluvím o Mangalii , 2 Mai, Vama veche atd . Chteli bychom jet na blind kolem 23.6 . Jak je to s cenami penzinu , na osobu jsme tři .jak je to se smlouváním při delší době (asi tři týdny až měsíc ) . Musí se hodně hledat nebo jsou naopak napisy volné pokoje jako třeba v Bulharsku ??? V jakém cenovém rozmezí máme hledat dobrou cenu ubytka ,? jak je to tam v tom okolí s jazykem ?, stačí mi němčina ??? nebo je rumunština trošku pochopitelná pro čecha jako Bulharština ?? Celá oblast je na internetu vedena jako oblast pro mladé , je vubec vhodná pro rodinu dvou dospělých a šestnáctiletého syna ??? Radíte na tomto místě se ubytovat nebo pokračovat do Bulharska a sem se jet jen třeba podívat ,?? Co cenové srovnání Bulharsko Rumunsko ( V bulharsku jsme byli ). Budeme tam svým autem takže nemusíme být metr od pláže dojedeme si kam chceme . Jak je to s restauracemi porozumíme jidělním Lístkům ?? Jsou rumuni k turstům (čechům) vstřícní jako třeba bulhaři nebo řekové nebo spíše rezervovaní jak o jsou Chorvaté ??, . Jak je to s cenami Jidla v restauracích ??(vždy mi stačí třeba srovnání Bulharsko rumunsko ) Poradíte někdo znalý ,???předem děkuji

• Anonym (5)
  • Anonym (4)
emčule 07.10.2010 15:21
ahoj  

ahoj, my byli v rumunsku letos v srpnu, s dvěma malýma dětma, vlakem....
týden jsme byli v transylvánii, to bylo bezva, milí lidi, čisto, pohoda, spousta krásných dětských hřišť....
druhý týden jsme strávili v constantě, spíš mamaie a ta mě hrozně zklamala. taková špína (slabé slovo).... věřím,že vama veche musí fajn, měli jsme to v plánu, ale byly hrozný vedra (denně kolem 36) a necestovalo se úplně nejlíp. Protože vím, že constanta a mamaia není zrovna nejlepší výběr, tak ani nechci moc kritizovat. nicméně pláž byla celkem čistá, voda taky, děti si to užily, písek a takový akorát vlny. hloubka pro děti dobrá, žádný zrádný místa.

omar2
30.09.2010 16:30 213.155.32.***
RE: Ptám se na dovolenou v Rumunsku co a jak????  

Lidí co ,á zájem o Rumunsko je málo.každý se toho bojí.Ale jak jsem psal loni to byla super dovolená.Letos jsem byl v RO 2x ale ne u móře.Opět jsem byl spokojen.Zase rád bych vyjel na pár dní do Vama Veche.Takové místo je snad v evropě jenom jedno.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu