A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Rumunsko - Diskuze

Původní dotaz

Prosín poraďte mi s cestou

25.05.2010 20:33:33 | Katrin.Ln
Katrin.Ln
Dobrý den,
chtěli bychom s přítelem na horsko-mořskou dovolenou do Rumunska vlastním autem. Chtěla bych se zeptat jak je to se silnicemi, popř. poplatky a ubytováním, kempy v horách a to samé nebo pensiony popř. privát u moře. Chtěli bychom jet cca na 14 dní a projít jak hory, tak se poválet u moře. Zkoušela jsem hledat nějaké info obecně na netu, ale nějak se mi to nedaří. Dobré by byli informace o cestě tam, místech, které navštívit a letovisku u moře, které není velmi rušné, ale ani nijak moc klidné (střed). Na kvalitě ubytování nijak zválášť nezáleží, ale nechtěli bychom typ viz. širák nebo jen tak sami v pustině pod stanem.
Nejlepší informace jsou od zkušených!
Poradí nám někdo? !!!Díky!!!
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
16.02.2016 20:08 95.102.114.***
Re: Prosín poraďte mi s cestou  

odporucam navstivit solnu jaskynu v turde http://salinaturda.eu/ , aj solne kupalisko http://www.lacuriocnasibiului.ro/, my sme mali jaskynu doobeda a kupalisko poobede, celkom fajn a aj dost lacne
jana

Neregistrovaný uživatel
01.02.2016 10:20 78.98.209.***
dialnice  

bola tu aj otazka na dialnice - aktualna mapa je aj tu: http://www.130km.ro/harta.html
jana

Neregistrovaný uživatel
22.01.2016 00:02 81.200.54.***

To je nádherný příspěvek koukněte na něj!! :-)

veronikaberenika 16.07.2013 15:37

Ahoj, už je to pár let co jsme v Rumunsku byli. Jen jedna poměrně zásadní rada z mé strany - očkování proti žloutence A,B. Kamoška si ju od tam dovezla, pak nastoupila do karantény a její široké okolí spolu s ní. Raději se tomu vyhněte. :-S

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
cordobka 30.03.2013 14:53

Tady je dobře popsáno několik tras autem, jak jet Rumunskem k pobřeží. http://naturista.cz/drupal/cesta_autem_ceska_republika_rumunsko_vama_veche_mapy_fkk_jednotlivych_zemi

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
1.karel
05.09.2012 10:40 78.96.22.***

Otevřený nový usek dálnice, CernaVoda-Constanta

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
happyhobby
07.08.2012 09:48 90.182.88.***

Vážení, má někdo přehled přes dálniční síť v Rumunsku ???Pochopitelně, nemám na mysli trasu Pitesti-Bucuresti-CernaVoda, event Murfatlar -Agigea....

Díky za info !

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Petra
27.06.2012 08:34 193.221.89.***
Apuseni mapa  

Zdravim,
plánujeme s mužem nekdy v srpnu vyrazit do Apusenských hor, s báglem, stanem atd., bez cestovky.Takže bychom potřebovali mapu a tedy radu , jakou a kde ji sehnat.Už jsem brouzdala po netu, ale je těžké rozpoznat ktera je ci neni dobra.Mohl by nekdo znaly turistiky po apusenskych horach, prosim, poradit?Predem velke diky!!
Petra

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
15.06.2012 08:38 88.101.249.***
Re: Rumunsko autem  

Tak dálnice za Dunajem je a to již 2 roky. Najíždí se na ni u Mulfatlaru a sjíždí v Agigee. Krásná jizda, žádný provoz. Navigace nezná, musíte dát pozor, abyste včas odbočili a nejeli po staru.

• Anonym (3)
  • Anonym (2)
happyhobby
14.06.2012 11:30 213.192.26.***
Re: Rumunsko autem  

Trasa na Arad-Devu-Sibiu-Brasov považuji za nejlepší,protože:
a) lze odbočit na TRANSFAGARAŠ, což je super trasa a z Pitesti už je dálnice
b)z Ploesti je cosi jako dálnice až do Bukuresti taky, i když je to jen čtyřproudovka
c) trasa na Rimnicu Valcea je jednak v horách a strašně přetížená kamionovou dopravou

Dále z Bucuresti je dálnice na Constanzu, ta je bez poplatku,ale v Cerne Vode se platí přejezd přes Dunaj - POZOR lze platit pouze RON !!!!Za Dunajem už dálnice není, a je tam silný provoz z obou stran, takže když chytnete kamion,je to na prášky....Pokud jedete do BG, doporučuji Silistru + trajekt přes Dunaj-opět platba pouze v RON a je to nejlacinější překročení Dunaje.Ze Silistry na Bačik či na Dobrič celkem dobrá dilnice a slabý provoz.

• Anonym (3)
  • Anonym (3)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu