A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Rumunsko - Diskuze

Původní dotaz

Cesta cez Rumunsko

30.11.-0001 00:00:00 | ivanko
ivanko
Ahoj Ivanko,
dnes ráno som si pozrel Tvoju fotogalériu z Primorska i z cesty cez Rumunsko, krásne som si zaspomínal nielen na tohtoročnú dovolenku v Primorsku, ale aj na časy, keď sme jazdili do Bulharska cez Rumunsko. Tohto roku sme sa už tradične vydali na cestu do BG cez Srbsko a trpko sme oľutovali tento čin - mal som síce pripravenú alternatívu cez RO, ale nemal ma kto nakopnúť, aby som ju povýšil na prvú alternatívu. A tak som trávil čas na hraniciach s D-NL-F-DK-I-E-A...eurobratmi turkami. Nabudúci rok (nechcem to zarieknuť) už nebudem váhať a pôjdem si zaspomínať na časy minulé - tj. pôjdeme cez RO. Kadiaľ si šiel Ty? (Môžem Ti tykať?). Ja síce používam navigáciu, ale tie mapy sú aj v nových navigáciach staré, každú chvíľu sa strácajú, našťastie som dostatočne scestovaný a viem sa orientovať aj vtedy, keď to GPS nezvláda. Tým som chcel naznačiť, že niet nad dobré rady tých, čo to poznajú.
Ja som šiel cez RO väčšinou cez Arad-Timisoaru-Drobetu/Turnu Severin-Craiovu-Ruse, párkrát sme okúsili trajekt v Calafat (do Vidinu), cez Bukurešť som ešte nešiel. Daj info, resp. ak máš viac foto cez RO a si ochotný sa s nimi podeliť!
Mňa si inšpiroval, do môjho profilu v najbližšej dobe zadám nejaké fotogalérie, musím však na nich dosť zapracovať, lebo my chodíme na nuda-pláže a tak to musím starostlivo povyberať, aby z toho nebola nejaká sexy-atrakcia.
Ak by si bol ochotný poskytnúť hlavne info o povinných poplatkoch, koľko to vychádza a kde sa platia a kde sa vyžadujú, ich poskytnutím by si urobil určite dobrý skutok.

S pozdravom

Vlado (TO)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
19.04.2012 13:37 89.123.156.***

viete neni to vsade tak a co si mislite ze inde je krajsie >:) tak to sa velmi milite :-P

• Anonym (2)
bingoooo
20.10.2009 15:28 87.244.196.***

dnes som mal moznost ist do rumunska a rdsej som nesiel . 8-)

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
ivanko 29.05.2009 22:23

Dekic a to si kde pozeral ??? V HU som šiel po dialnici podla navigačky približne 240 km a celá cesta cez HU merala 310km v RO platí známka na všetky cesty, nielen dialnice a dať za mesačnú známku smiešných 220Sk je zadarmo, úsek dialnice meral cca 100km, tak isto sa platí poplatok za cesty v BG ale ich stav oproti RO je dosť biedny pokial teda nejdeš popri pobreží...

• Anonym (3)
  • Anonym (1)
Dekic
25.05.2009 19:54 78.108.145.***

Se koukám podle navigace, že dálnice jsou jak v RU tak v HU jen pár kilometrů, což mi přijde zbytečné platit po 13EUR nebo se platí i za jiné než dálniční úseky?

• Anonym (1)
Chrobák 27.01.2009 16:21

Zdravím,povedená galerie!

• Anonym (6)
ivanko 24.08.2008 12:01

Popis cesty: Nové mesto n/V, Sereď, Komárno (oproti cesta cez BA kratšie približne o 85km) Komárom (dialničná známka 10dní-13EUR)dialnica Budapešt, Szeged, Nadlac (dialničná znamka nikde nemajú, kupovali sme až v Meste Deva 30dní-24,74RON cca 220SK) Arad, Deva, Sibiu, Pitesti, Bukurešt obchvat, Ruse (za most 8EUR + poplatok za cesty 7dní-5EUR), Razgrad , Shumen, Burgas, Achtopol. Celkove sme urobili 3300km, cesta naspäť odmeraná 1520km. To čo som sa dočítal tu o Srbsku hlavne colnice a tie nehorázne poplatky (spolu 46 EUR) by som tadial nikdy osobne nešiel. Niekto tvrdí že ísť zo SK do BG autom je hlúposť, ale po cestách cez RO som obiehal 10-tky áut ktoré mali francúzsku a španielsku EČ !!!, talianskych áut bolo stovky... Väčšinou chodia na Slnečné pobrežie. Cestou tam sme prespali v hoteli v Razgrade (BG) nikomu neodporúčam, hotel z hlbokého socializmu 20+3,5h, naspät 20,5 hod.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
hugo 24.08.2008 09:12

Diky za fotky přes Rumunsko, příště asi taky pojedeme přes Rumunsko než čekat v Srbsku dlouhé hodiny. Taky by mě zajímaly bližší informace.Předem díky

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
vp01 24.08.2008 08:51

Ahoj Ivanko,
dnes ráno som si pozrel Tvoju fotogalériu z Primorska i z cesty cez Rumunsko, krásne som si zaspomínal nielen na tohtoročnú dovolenku v Primorsku, ale aj na časy, keď sme jazdili do Bulharska cez Rumunsko. Tohto roku sme sa už tradične vydali na cestu do BG cez Srbsko a trpko sme oľutovali tento čin - mal som síce pripravenú alternatívu cez RO, ale nemal ma kto nakopnúť, aby som ju povýšil na prvú alternatívu. A tak som trávil čas na hraniciach s D-NL-F-DK-I-E-A...eurobratmi turkami. Nabudúci rok (nechcem to zarieknuť) už nebudem váhať a pôjdem si zaspomínať na časy minulé - tj. pôjdeme cez RO. Kadiaľ si šiel Ty? (Môžem Ti tykať?). Ja síce používam navigáciu, ale tie mapy sú aj v nových navigáciach staré, každú chvíľu sa strácajú, našťastie som dostatočne scestovaný a viem sa orientovať aj vtedy, keď to GPS nezvláda. Tým som chcel naznačiť, že niet nad dobré rady tých, čo to poznajú.
Ja som šiel cez RO väčšinou cez Arad-Timisoaru-Drobetu/Turnu Severin-Craiovu-Ruse, párkrát sme okúsili trajekt v Calafat (do Vidinu), cez Bukurešť som ešte nešiel. Daj info, resp. ak máš viac foto cez RO a si ochotný sa s nimi podeliť!
Mňa si inšpiroval, do môjho profilu v najbližšej dobe zadám nejaké fotogalérie, musím však na nich dosť zapracovať, lebo my chodíme na nuda-pláže a tak to musím starostlivo povyberať, aby z toho nebola nejaká sexy-atrakcia.
Ak by si bol ochotný poskytnúť hlavne info o povinných poplatkoch, koľko to vychádza a kde sa platia a kde sa vyžadujú, ich poskytnutím by si urobil určite dobrý skutok.

S pozdravom

Vlado (TO)

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze